Jar je hneď za rohom. Dávame zo seba dole vlnené šály, páperové bundy a čiapky s brmbolcom. Aby sme sa nezľakli toho, čo sa môže skrývať pod čiapkou, mali by sme sa asi zamyslieť nad starostlivosťou o vlasy. Máme sedem tipov pre jarné upratovanie (aj na hlavách).
Stav vlasov, ako aj stav pokožky hlavy, môže byť po zime drasticky rozdielny. Práve preto by sme si mali urobiť malú prestávku v aplikácii umývacích a vyživujúcich produktov. Pauza by nemala byť ani veľmi dlhá, pretože kto z nás by sa dokázal vysporiadať s mastnými vlasmi a lupinami, ktoré nám vypadávajú pri každom pohybe hlavy. Ak máte mastné vlasy, potom potrebujete proteíny. Zároveň musíte odložiť hydratačné produkty. Možno budete považovať za prospešné urobiť si cukrový píling pokožky hlavy. Avšak, ak máte suché a matné vlasy, urobte opak. Aké iné spôsoby starostlivosti o vlasy by ste mali používať?
Po prvé, správne umývanie vlasov. V jarnom období sa zvyknú vlasy oveľa menej mastiť. Nepotrebujú sa ani často umývať a čistiť. Obmedzenie vlasových ošetrení bude prospešné aj pre vlasy, aj pre pokožku hlavy. Počas umývania používajte jemný šampón, vmasírujte si ho a opláchnite so studenou vodou. Hneď po tomto kroku naneste po 2/3 dĺžky vlasov kondicionér. Vytlačte nadbytočnu vodu do papierovej utierky a potom do bežného uteráka. Po druhé, dôležité je aj česanie. Správne česanie vlasov stimuluje vlasové cibuľky, podporuje prekrvenie a rovnomerne distribuuje vlasové sébum. Najlepšia kefa na vlasy má prírodné štetiny, ktoré zabraňujú elektrizovaniu a poškodeniu vlasov. Zvoľte správnu techniku česania vlasov. Po tretie, fénovanie nie je až také škodlivé. Samozrejme, ak sa vykonáva správne. Nikdy by ste nemali sušiť mokré vlasy a fén by mali byť v 20 centimentrovej vzdialenosti od hlavy. Ak sa predkloníte a budete si sušiť vlasy v tejto pozícii, vlasy nadobudnú dodatočný objem. Pred ukončením fénovania prepnite horúci vzduch na studený, aby sa uzavreli vlasové šupiny.
Po štvrté, vlasy potrebujú výživu. Nie len z vonku (ale k tomu sa vrátime neskôr). Budete potrebovať masky na vlasy a kondicionéry. Je dôležité, aby zodpovedali stavu vlasov a ich typu. Niekedy stojí za to zásobiť naše pramene komplexnou starostlivosťou, akou sú oleje, bylinky alebo špeciálnou kozmetickou od kaderníka. Po piate, vyživenie vlasov z vnútra. V podstate to znamená zdravú stravu, bohatú na vitamíny a minerály. Produkty, ktoré majú za úlohu vyživiť vlasy, by mali obsahovať vitamíny A, B1, B2, E, PP. Taktiež môžete vyskúšať niektoré doplnky a bylinkové čaje.
Po šieste, ochrana vlasov. Slnečné žiarenie, chlórovaná voda, studený vietor a nízke teploty nemajú pozitívny vplyv na vlasy. Práve preto použite pred odchodom na pláž, pred plávaním v bazéne alebo pri lyžívaní nezmývateľný kondicionér alebo kondicionér v spreji. A po siedme, podstrihnite končeky. Možno to nezrýchli rast vlasov, ale rozhodne sa zbavíte suchých pramienkov a rozštiepených končekov. Okrem toho, už keď ste u toho kaderníka, môžete rovno zmeniť celý svoj účes.