Farbenie, tepelná úprava, ťažká kozmetika – všetko toto vedie k poškodeniu vlasov a zhoršeniu stavu pokožky hlavy. Výsledkom toho sa objavujú lupiny, mazové žľazy vylučujú nadmerné sébum a vlasy začínajú vypadávať, strácajú lesk a vysychajú. Našťastie existuje spôsob, ako regenerovať tieto poškodené pramene. Odpoveďou na to je maska na vlasy.
Maska na vlasy – najdôležitejšie pravidlá
Pri regenerácii vlasov maskami existuje niekoľko veľmi dôležitých pravidiel. Po prvé, určte si typ a stav svojich vlasov. Na základe týchto informácii zladíte vlastnosti kozmetiky, a potom budete môcť vidieť jej pokrok. Po druhé, veľmi dôležitá je systematickosť. Pravidelná aplikácia masky na vlasy viditeľne zlepší ich stav. Po tretie, ak nanesiete masku na vlasy na špinavé vlasy, nedostanete žiadne výsledky. Pred regeneračnou kúrou si umyte vlasy, a potom začnite obnovovať poškodené pramene. Po štvrté, riaďte sa návodom, uvedeným na štítku. Nie ste vševediace, takže bude pre vás (a vaše vlasy) lepšie, ak sa budete riadiť inštrukciami na nálepke. Po piate, po aplikácii masky si na hlavu natiahnite plastovú čapicu a uterák. Zlepší to pôsobenie masky a regeneráciu vlasov.
Domáca maska na vlasy
Aký druh masky na vlasy je ten najlepší? K tým najpopulárnejším maskám patria tie s argánovým olejom a keratínom. Okrem nich sú veľmi populárne podomácky vyrobené masky s argánovým olejom a žĺtkom. Zmiešajte všetky ingrediencie a naneste na pokožku hlavy na 15 až 30 minút. Po tomto čase si umyte vlasy jemným šampónom. Vďaka maske budú vlasy hladké, lesklé a vyživené, a čo je najdôležitejšie, budú silnejšie, regenerované a hydratované.